2019 DOĞU KARADENİZ / YAYLALAR TURU

SATIN AL
1. GÜN
Doğu Karadeniz Yaylalar Tur

Çağla Tour / Doğu Karadeniz Yaylalar Turu

Cuma akşamı 19:30’da Bursa’da belirlenen yerden hareket ediyor ve  22:00’da Eskişehir Hasan Polatkan Migros önünden  gezimize katılacak misafirlerimizi alıyoruz.  

1.GÜN (CUMARTESİ)

   Yolda vereceğimiz ihtiyaç molalarının ardından  gün ışırken ülkemizin en kuzey ili olan Karadeniz Bölgesinin küçük ama şirin sahil kenti Sinop’a sizlerle birlikte  ulaşıyoruz. Bizler için hazırlanmış olan kahvaltımızı yaptıktan ve bir süre dinlendikten sonra rehberimiz eşliğinde gezi programımıza başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Miraslar Listesine giren “Sinop Kalesi” bizleri selamlıyor. Panoramik olarak kalemizi gördükten sonra kale hakkında detaylı bilgiler ediniyoruz. Üç tarafı denizlerle çevrili olan ve yıllarca cezaevi olarak kullanılan birçok mahkumun şiirlerinde tarihe tanıklık eden ve şu anda müze olarak kullanılan “Sinop Cezaevi”ni gezerek fotoğraf molasının ardından “Sinop Yat Limanı”na doğru hareket ediyoruz. Yat limanında değerli misafirlerimize serbest zaman tanıyoruz. Serbest zaman diliminde şehir merkezinde maket gemi yapımı izleyebilir, alışveriş yapabilir, bol bol Sinop hatıra fotoğrafı çektirebilirsiniz.

Dünyanın kendiliğinden oluşan tek koy özelliğini taşıyan Hamsilos Koyuna geçiyoruz. Bu koy buzul aşınması sonucu oluşmuş ve güzelliğiyle bizleri inanılmaz derecede büyüleyecektir. Şehir merkezine yaklaşık olarak 12 km uzaklıkta olan koyun iç kısımlarına doğru gidildikçe ormanlaştığını göreceksiniz. Hamsilos Koyu geçmişte savaş gemilerinin gizlenmesi ve günümüzde balıkçıların fırtınalı havalarda sığınmak için korundukları yerdir. Sinop gezimizin ardından Samsun istikametine doğru hareket ediyor ve rehberimizden yol boyunca bilgiler ediniyoruz. Ve nihayet büyük önder “Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN 19 Mayıs 1919’da çıkmış olduğu Samsun’a” ulaşıyoruz.Bandırma vapuru,Atatürk Anıtı,İlk Adım Anıtı,Samsun Arkeoloji Müzesi,Atatürk’ün Samsun’a ilk ayak bastığı alan Tütün İskelesi ve Yabancılar Çarşısını görüyoruz.Rehberimiz eşliğinde Samsun’u yaşıyoruz.

Bugün sizleri çok fazla yormamak adına gezimizin birinci gün kısmını bitiriyor ve konaklama yapacağımız otelimize doğru hareket ediyoruz. Odalarımıza yerleşme ve akşam yemeği sonrasında serbest zaman. Günümüz sona eriyor iyi geceler diliyoruz. (Konaklama  Hampton by Hilton ) .

2. GÜN ( PAZAR )

Günaydın . . .

Güzel bir Hampton by Hilton kahvaltısının ardından yolculuğumuza başlıyoruz. Bugün dinlendik, enerjimiz yüksek ve ver elini  Ordu . .  Ordu’nun dereleri aksa yukarı aksa  vermem seni ellere demiş şair ve Boztepe’ye çıkış ve eşsiz bir manzara , dileyen misafirlerimiz ekstra olarak teleferik kullanabilirler (kesinlikle tavsiye edilir) . Fındığın başkenti ve bol bol fındık alışverişi . .

Güzel şehrimizden ayrılıyoruz ve Giresun üzerinden Trabzon’a geçiyoruz.

13.yy 1. Manuel Komnenos tarafından yapılmış 1461 yılında Fatih Sultan Mehmet Hanın Trabzon’u alması ile camiye çevrilmiş olan ve 1964 yılında müzeye çevrilip kültür mirasına alınan “Ayasofya Müzesini”geziyoruz. Trabzon merkezde serbest zaman ve fotoğraf molası.

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 1934 ve 1937 yılında 2 kez konaklama yaptığı ve vasiyetinin bir kısmını burada yazmış olduğu ATATÜRK KÖŞKÜ . . . Mimari bir harika ve eşsiz bir güzellik…

Bol bol anı ve hatıra biriktiriyoruz ve ardından SÜMELE MANASTIRI

Trabzon’un Maçka ilçesinin Altındere Köyü sınırları içinde yer alan  Altındere Vadisine hakim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan Sümele Manastırı ; Halk arasında Meryem Ana olarak da adlandırılır. Minibüsler ile manastıra çıkış yapacağız ve eşsiz güzelliği sizlerle birlikte yeniden keşfedeceğiz.

Ve sonrasında çok yorulduk artık dinlenme zamanı otelimize varış ve odalarımıza yerleşme sonrasında akşam yemeği . . .

İyi geceler tatlı rüyalar ( Konaklama Zitaş Otel – Zigana Tatil Köyü )

3. GÜN ( PAZARTESİ )

Günaydın ; mis gibi yayla havasında güzel bir uyku ve müthiş bir kahvaltı sonrasında yolculuğumuz yeniden yeni ufuklara . . .Sürmene, Rize Çayeli ve Hopa . . . Bol bol alışveriş ve bıçağın hası, çayın demli tavı ne isterseniz hepsi burada. Bol bol anı hatıra fotoğraf hepsini biriktirdik. Ardından otelimize yerleşme ve kısa bir dinlenme sonrasında bekle bizi BATUM biz geliyoruz.

Batum’a giriş yaptığımızda Hz. İsa ‘ nın 12 havarisinden biri olan ST.Matias’ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve son olarak Osmanlılar Döneminde kullanılan Gonio ( Apsaros ) Kalesini görüyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt’tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehrini ve üzerindeki eski Gonio Köprüsünü göreceğiz. Sonrasında; Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesini, Tarihi Orta Camii, Rus Ortodoks Kilisesi, Ermeni Ortodoks Kilisesi, Poseidon Meydanını göreceğiz. Batum Bulvarında gezinti yaptıktan sonra arzu eden misafirlerimiz bölgeye özel GÜRCÜ GECESİ eğlencesine katılarak akşam yemeği eşliğinde eğlenip Batum akşamında eğlence mekanlarından yaralanabilirler. Rehberimizin belirlediği saatte toplanma ve tekrar Türkiye‘ye dönüş, konaklama otelimizde. Batum’a gelmek istemeyen misafirlerimiz otelimizde kalıp, Hopa şehir merkezini dolaşabilirler.

( Konaklama Hopa Terzioğlu Otel )

 

4 . GÜN ( SALI )

   Günaydın Batum,  yorulduk ama eğlendik. Güzel bir uyku ve kahvaltımız sonrasında yine yeniden yollardayız ve ilk olarak Artvin’in Borçka ilçesine doğru hareket edip bizleri bekleyen minibüslerle buluşup UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan KARAGÖL’e ulaşıyoruz. Denizden yüksekliği 1500 mt ve 19.yy’da gerçekleşen bir heyelan sonucu Klaskur Deresinin önünün kapanması ile oluşmuş bir doğa harikasıdır. Ladin, Göknar, Sarıçam ormanlarının içinden geçerek ülkemizin el değmemiş biosfer alanlarından birisi olan Çoruh Vadisi boyunca ilerleyip hayranlık uyandıran KARAGÖL gezimiz ve ardından dünyadaki cennetlerden bir tanesi AYDER YAYLASINA doğru yola çıkıyoruz Fırtına Deresini takip ederken kestane kızılağaç doğu ladini gibi Doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek Hala Deresinin yanındaki tarihi Osmanlı Taş Köprüsünde fotoğraf molası ardından Fırtına Vadisinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Ayder Yaylasına varış Kaçgar Dağlarının en güzel noktalarından birisi olan Karadeniz’in gözbebeği olan Ayder Yaylasında 1350 mt yükseklikte yeşilliğinde kaybolacağınız akan şelalerinde huzur bulacağınız Karadeniz’in yapmış olan bu güzel yaylasında Gelin Düveni Şelalesini görüyoruz.

Ardından bizleri bekleyen minibüslere geçerek Çinciva Köprüsü – Polovit Şelalesi – Zilkale turumuzu rehberimiz ile birlikte gerçekleştiriyoruz.

Evet çok yorulduk ama Ayder her yorgunluğa şifa olur . Rize merkezde konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği sonrasında hamam,sauna ve kapalı havuz keyfi hem de hepsi Çağla Tour misafirlerine özel ücretsiz .

( Konaklama Rize Babillion Hotel )

5. GÜN ( ÇARŞAMBA )

   Günaydın , bölgenin en güzel otellerinden birisinden ayrılırken hüzünleniyoruz ,sabah kahvaltısı ve enerji ile doluyoruz . Rize şehir merkezine hareket  ediyoruz Riza Kalesini panaromik olarak gördükten sonra yöre insanı için hala kutsal bir değer olan Feretiko ( Rize Bezi ) yapım merkezlerinden biri olan Rize Bezi tesislerine uğrayarak Kuman Türkleri tarafından yıllar önce Rize’ye Getirilen Hint keneviri ile  kendir ipi ile el dokuma tezgahlarında üretilen bu kumaş türünden yapılan ürünleri gördükten sonra Pazar – Çayeli istikametinden Karadeniz’in simgesi haline gelen UZUNGÖL’e doğru yola çıkıyoruz.

Trabzon’un küçük bir ilçesi olan Of’tan geçerek Solaklı Vadisine doğru yol alıyoruz ver elini Çaykara. Ardından güzelliği ile sizleri selamlayan , dillere destan olan üzerine şiirler yazılan bir bakışı ile huzur bulduran Uzun Göldeyiz . Muhteşem manzara , çay keyfi , sütlaca kimse hayır demez , fotoğraf molası ve seyir terası , bol bol oksijen.

Ver elini Sürmene , Sürmen bıçağı müthiş bir el işçiliği ve görsel show.

Kirazın ve fındığın vatanı Giresun’dayız. Milli Mücadele Dönemi kahramanlarından Topal Osman’ın mezarının da bulunduğu Giresun Kalesi bir diğer tarafımızda Giresun Adası bizlere göz kırpıyor.3000 yıllık tarihi ile muhteşem bir gezilip görülecek yer olan doğal alanı , surları, manzara tepeleri ,çay bahçeleri ile şehrin en önemli turizm merkezi olan Giresun Kalesine doğru hareket ediyoruz .Topal Osman’ın evini panoramik olarak gördükten sonra denizi ayaklarımızın altında hissediyoruz. Fotoğraf ve alışveriş molasının ardından yolculuğumuza devam ediyoruz. Konaklama yapacağımız otelimize ulaşıyoruz ve günün yorgunluğu için serbest zaman, iyi geceler.

Konaklama ( Fatsa Yalçın Otel  - Ünye Ramada Wyhdam Otel )

6. GÜN ( PERŞEMBE )

Günaydın … Güzel bir Karadeniz sabahından merhaba. Mis gibi kahvaltımızı yaptıktan sonra artık dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Ver elini Amasya’dayız. Yeşilırmak kıyısına kurulmuş olan bu güzel şehrimizde 20 binden fazla eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Müzesi ve Mumya Müzesini geziyoruz. Müzede Hititlerden Romalılara Selçuklulardan Osmanlıya kadar birçok medeniyete ait eser segilenmektedir. Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri sonrasın da Yeşil Irmak Vadisi kıyısında yer alan görüntüsü ve hikayesi ile büyüleyen Krak Kaya Mezarlarını panoramik olarak gördükten sonra sevdaları geçmişten bugüne kadar dillerden dillere dolanan FERHAT İLE ŞİRİN efsanesine konu olan su kanallarını görüyoruz. Hikayemizi rehberimizden dinledikten sonra yalı boyu evlerinin fotoğraflanmasının ardından Çorum istikametine doğru yola çıkıyoruz.

Çorum leblebisi ve çerez alışverişi için zaman harcadıktan sonra Songurlu Kırıkkale istikametinden Eskişehir Bursa istikametine devam ediyoruz. Yolda verilecek molaların ardından bir sonraki gezimizde buluşmak üzere vedalaşma . . .

 

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

1.      Lüks araçlar ile ulaşım d2 taşıma belgeli ve turizm paketli

2.      Araç içi ikramlar ;

3.      5 gece otel konaklaması Yarım Pansiyon

4.      1. Gün sabah kahvaltısı

5.      Konaklama boyunca sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri ( Hopa konaklama akşam yemeği ekstra ) Açık büfe ve set menü

6.      Çağla Tour rehberlik hizmetleri

7.      Polovit şelalesi – Zit Kale – Çinçiva turu

8.      Batum geçişi ve rehberlik hizmetleri

9.      Zorunlu Turizm Seyahat ve Sağlık sigortası

10.   Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

11.   Milli park giriş ücretleri

Tur Fiyatına Dahil Olmayan Hizmetler ( Ekstra Hizmetler )

1.      Öğle Yemekleri ve Oteller de akşam yemeklerinde alınan içecekler

2.      Batum gezisinde ve tur dönüş gününde akşam yemeği

3.      Sümela Manastırı ; Giresun kalesi çıkış ücretleri / minibüs ücretleri

4.      Batum gezisi için Yurt dışı Çıkış Harcı

5.      Müze ve ören yeri giriş ücretleri

6.      Karagöl Çıkış Ücreti / Minübüs çıkışı için

7.      Sayı tamamlanması kaydı ile gerçekleştirilmesi istenen ekstra turlar

8.      Tur Fiyatına dahil Olmayan Hizmetler dışında kalan tüm harcamalar

9.      Misafirlerimizin kişisel harcamaları

 

Çağla Tour / Bilgilendirme

·        Güleryüz, hoşgörü,  sabır ve eğlenmeyi sevmek

·        Sırt  çantası, fotoğraf makinası, mayo, havlu, terlik bulundurulması avantajdır.

·        Turda program  yoğunluğundan dolayı bankamatik vs, bulmak her zaman mümkün olmayabilir, nakit TL tedarikli olmak rahatlatır

·        Rehber, bölgedeki yoğunluk, hava ve yol koşullarına göre  program içeriğinde değişiklik yapmadan  program uygulamasında değişiklik yapma hakkına sahiptir

·        Seçim dönemi, milli ve dini bayramlarda tur programları içeriğinde değişiklik olmadan konaklama noktalarında kısmi değişiklik olabilir.

·        Yaptırmış olduğunuz bu tur ile ilgili rezervasyon anında otobüste koltuk sırası ve numarası sözü ile garantisi kabul edilmez .

·        Tur esnasında her gün ikişer sıra kayarak oturma listeleri oluşturulur. Misafirler buna göre yerleştirilirler.

·        Her katılımcının özürsüz, kusursuz, yıpranmamış ve yeni FOTOĞRAFLI NÜFUS CÜZDANINI (çocuklar dahil) yanında bulundurması gereklidir. Yurt dışı giriş çıkışlarında ciddi şekilde incelenmektedir ve fotoğraflarda kişiye mutlaka benzemelidir.

·        Gürcistan/Türkiye  giriş çıkışlarında polis kontrolünde yaşanacak problemlerden dolayı Çağla Tour  kesinlikle sorumlu değildir.

·        Gürcistan giriş çıkışlarında yaşanan dönemsel yoğunluklardan dolayı programda değişiklik olabilmektedir.

·        Yurt dışından Türkiye’e giriş yapmış olan yabancı uyruklu kişilerin Gürcistan’a gidip Türkiye’ye dönebilmesi için “multiple” vizeye sahip olması gereklidir.

·        Yöresel eğlenceler otel tarafından (sezonda ) düzenlenmektedir. Sorumluluk otellere aittir.

·        Çocuk indirimleri (2) büyük yanında konaklamak koşulu ile geçerlidir.

·        Müze kart /maximum kart /17yaş altı/65 yaş üstü kişiler kimlikleri ve geçerlilikleri olması durumunda Turizm Bakanlığı’na bağlı tesislerde ücretsizdir

·        Bu tur program bir paket olarak düşünülmelidir. Katılımcıların kendi isteği ile alınmadığı bir hizmetin bedelinin iadesi kesinlikle yapılamaz.

·        Turizm seyahat sigortası ortalama 15TL dir. 65 yaşa kadar geçerlidir. Daha üst yaş grubu misafirlerimiz için sigorta ücretlerinde fiyat farkı olduğundan 65 yaş üstü olan misafirlerimiz geriye kalan bakiyeyi acentamıza nakit olarak öder.

Bu tur sözleşmesinin bir parçasıdır. Turu satın ala kişi(kişiler) bu koşulları kabul etmiş sayılırlar. Bu sözleşme tur kayıt formundaki tüm kişiler için geçerlidir.

DOĞU KARADENİZ YAYLALAR TURU / 2019

Yarım Pansiyon2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave KişiTek Kişilik OdaÇocuk İndirimleri
21.06.2019
27.06.2019
1.449,00 TL - 1.799,00 TL1. Çocuk 3 - 6 yaş 829,00 TL
1. Çocuk 6 - 11 yaş 1.139,00 TL
05.07.2019
11.07.2019
1.449,00 TL - 1.799,00 TL1. Çocuk 3 - 6 yaş 829,00 TL
1. Çocuk 6 - 11 yaş 1.139,00 TL
12.07.2019
18.07.2019
1.449,00 TL - 1.799,00 TL1. Çocuk 3 - 6 yaş 829,00 TL
1. Çocuk 6 - 11 yaş 1.139,00 TL
19.07.2019
25.07.2019
1.449,00 TL - 1.799,00 TL1. Çocuk 3 - 6 yaş 829,00 TL
1. Çocuk 6 - 11 yaş 1.139,00 TL
26.07.2019
01.08.2019
1.449,00 TL - 1.799,00 TL1. Çocuk 3 - 6 yaş 829,00 TL
1. Çocuk 6 - 11 yaş 1.139,00 TL
02.08.2019
08.08.2019
1.449,00 TL - 1.799,00 TL1. Çocuk 3 - 6 yaş 829,00 TL
1. Çocuk 6 - 11 yaş 1.139,00 TL
23.08.2019
29.08.2019
1.449,00 TL - 1.799,00 TL1. Çocuk 3 - 6 yaş 829,00 TL
1. Çocuk 6 - 11 yaş 1.139,00 TL
06.09.2019
12.09.2019
1.449,00 TL - 1.799,00 TL1. Çocuk 3 - 6 yaş 829,00 TL
1. Çocuk 6 - 11 yaş 1.139,00 TL

Benzer Turlar

DOĞU KARADENİZ TURU/  4 gece otel konaklamalı
SATIN AL
DOĞU KARADENİZ VE BATUM TURU
SATIN AL

Neden Çağlatur?

En İyi Fiyatlar

Caglatur.com size en uygun otel fiyatları ve en uygun tur fiyatlarını sunmak için özel anlaşmalar sağlamaktadır. Çağla Tur, ülkemizdeki tatilcilere ve yabancı turistlere Ekonomik Tatil fırsatlarını ve en iyi tatil fiyatlarını sunmaya devam edecektir.

Kaliteli Hizmet

Çağla Tur, 18 yıldır kaliteli hizmet anlayışını sektöre kabul ettirmiş TURSAB üyesi bir seyahat acentesidir. Ekonomik Tatil’in adresi Çağla Tur’da en uygun fiyatlar ve kaliteli hizmet anlayışı yıllardır değişmeden devam etmektedir.

Güvenli Alışveriş

Sitemiz en gelişmiş online güvenlik sistemleri ile korunmaktadır. Siz değerli ziyaretçilerimizin bilgileri SSL güvenlik sertifikalı yazılımlarla güvenliğimiz altındadır. Çağla Tur’da online rezervasyonunuzu hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

En Kaliteli Tesisler

Ekonomik Tatil mottosu ile siz değerli ziyaretçilerimize en uygun fiyatları sunarken şirket bünyemizde oluşturduğumuz kaliteyi, çalıştığımız tüm tesislere de yansıtmaktayız. Caglatur.com sitemizde yer alan tüm tesisler ülkemizin saygın ve kaliteli tesisleridir.