ALAÇATI OT FESTİVALİ

SATIN AL

ALAÇATI-ÇEŞME-GERMİYAN KÖYÜ-BARBAROS KÖYÜ-SIĞACIK

1.GÜN

    10 Nisan Cuma gecesi 23.59’da Hasan Polatkan Migros önünden hareket ederek sabah saatlerinde Çeşme’ye ulaşıyoruz. Doğa ile iç içe olan restoranımızda alacağımız Ege Kahvaltısı ile turumuza başlıyoruz. İlk noktamız olan Çeşme Kalesi’ni gezdikten sonra alışveriş ve fotoğraf çekmek için marinada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman içerisinde meşhur sakızlı dondurma, sakızlı Türk kahvesi ve sakız reçeli tadabilirsiniz. Serbest zamanın ardından Ot Festivali’ne katılmak üzere Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Arnavut kaldırımlı renkli sokaklar, taş evler ve rüzgârgüllerini görerek festival alanına geçiyoruz. 7’den 70’e tüm Alaçatı halkının yer aldığı kortej yürüyüşü ile başlayacak festival, Pazar yerinde verilecek konserle devam edecek… Festival alanına akşam saatlerine kadar verilecek serbest zaman içerisinde dilediğiniz gibi vakit geçirebilir, eğlenebilirsiniz… Akşam saatlerinde yemek ve konaklama için buluşarak otelimize geçiyoruz.

 2.GÜN:

   Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından  Türkiye’de Slow Food hareketine katılan ilk ve tek köyümüz olan Germiyan Köyü’nü geziyoruz. Köy sokaklarında dolaşırken evlerin çiçek motifleri ile süslenmiş olduğunu da gezimiz sırasında dikkatlerimizi çekecek. Sonrasında Türkiye’de ilk temalı festivali gerçekleştiren Barbaros Köyü’ne doğru hareket ediyoruz. Çat kapı yazan köy evlerinden birinin kapısını çalarak ziyaret ediyoruz. Korkulukları ile meşhur olan bu köyümüzde korkulukların sergilendiği sokaklarda görme fırsatımız oluyor. Ardından kalesi ve limanı ile ilgileri toplayan Sığacık’a doğru hareket ediyoruz. Kale içerisine kurulan pazarda öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Yolda vereceğimiz molalarla birlikte akşam saatlerinde Eskişehir’e ulaşıyoruz.  Bir sonra ki otelimiz de görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

 

 

 

 

 

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

-Lüks Araçlar İle Ulaşım

-Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

-Çağla Turizm Rehberlik Hizmetleri

-1. Ve 2. Gün Sabah Kahvaltıları

-1. Gün Akşam Yemeği

-Araç İçi Sıcak-Soğuk İkramlar

-Zorunlu Seyahat Sigortası

-1 Gece Y.P. Konaklama 4*/5*

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

-Müze Ve Ören Yeri Giriş Ücretleri-

-Kişisel Harcamalar-

-1. Ve 2. Gün Öğlen Yemeği-

-Dönüş Akşam Yemeği-

-Yemekler ’de Alınan İçecekler -

 

 

 

ALAÇATI OT FESTİVALİ

Başlangıç Btişi Fiyat
11 Nisan 2020 12 Nisan 2020 449.00 ₺

Editörümüzün Önerileri

Neden Çağlatur?

En İyi Fiyatlar

Caglatur.com size en uygun otel fiyatları ve en uygun tur fiyatlarını sunmak için özel anlaşmalar sağlamaktadır. Çağla Tur, ülkemizdeki tatilcilere ve yabancı turistlere Ekonomik Tatil fırsatlarını ve en iyi tatil fiyatlarını sunmaya devam edecektir.

Kaliteli Hizmet

Çağla Tur, 18 yıldır kaliteli hizmet anlayışını sektöre kabul ettirmiş TURSAB üyesi bir seyahat acentesidir. Ekonomik Tatil’in adresi Çağla Tur’da en uygun fiyatlar ve kaliteli hizmet anlayışı yıllardır değişmeden devam etmektedir.

Güvenli Alışveriş

Sitemiz en gelişmiş online güvenlik sistemleri ile korunmaktadır. Siz değerli ziyaretçilerimizin bilgileri SSL güvenlik sertifikalı yazılımlarla güvenliğimiz altındadır. Çağla Tur’da online rezervasyonunuzu hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

En Kaliteli Tesisler

Ekonomik Tatil mottosu ile siz değerli ziyaretçilerimize en uygun fiyatları sunarken şirket bünyemizde oluşturduğumuz kaliteyi, çalıştığımız tüm tesislere de yansıtmaktayız. Caglatur.com sitemizde yer alan tüm tesisler ülkemizin saygın ve kaliteli tesisleridir.