Belek, Türkiye'nin son yıllarda öne çıkan bir tatil bölgesi olarak yurt içi ve yurt dışı turistlerin beğenisini kazandı. Belek, diğer turistik bölgelerden farklı olarak ülkemizde golf sporu merkezinde bu sporun turizm öncüsü olmuştur. Belek Otelleri, büyük golf sahaları ile yerli ve yabancı turistlere hizmet vermeye devam ediyor.

Belek Otellerinde konaklama yaptığınızda Aspendos ve Perge Antik Kentlerine sadece 25 km uzaklıkta olursunuz. Ayrıca Kurşunlu Milli Parkı'na da sadece 20 km uzaklıkta olacaksınız. Belek sizi benzersiz bir tatile çağırıyor, bu çağrıya kulaklarınızı tıkamayın.

Çağla Tur'da en seçkin Belek Otellerinde rezervasyonlarınızı en uygun fiyatlarla yapabilir, keyifli bir tatilin planlarını kolayca yapabilirsiniz. Belek Otellerinde erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmayın!

Belek, Antalya'nın göz bebeği bir tatil beldesidir. Serik ilçesine bağlıdır ve Antalya Havalimanına sadece 30 km uzaklıktadır. Belek ismini duyunca aklınıza sadece masmavi bir deniz geliyorsa Belek hakkında çok şey bilmiyorsunuz demektir zira Belek sadece doğal güzellikleriyle değil tarihi ile de dünyaca ünlü bir tatil beldesidir.

Belekte Neler Yapılır?
Tatilinizi Belekte geçirmeye karar verdiğinizde aşağıdaki Belekte Gezilecek Yerler listesine çok ihtiyacınız olacak demektir. Listeye geçmeden önce belirtmekte fayda var, Belek birçok spor organizasyonuna ve spor kamplarına ev sahipliği yapmaktadır. Son yıllarda ülkemizde Golf sporunda bahsettiğinizde kesinlikle adını duyacağınız Belek, ayrıca her yıl ülkemizin ve dünyanın en büyük futbol kulüplerini ağırlayan, onlara müthiş antrenman sahaları sunan bir tatil beldesidir.

Belekte Gezilecek Yerler
Aslında oldukça küçük bir belde olan Belek, sizlere tam bir tarih cümbüşü yaratacaktır. Tarih ve doğanın muhteşem uyumuna doyamayacağınız Belek'te görülmesi gerekenler yerler arasında ilk sırayı kuşkusuz Aspendos Tiyatrosu alır.

Aspendos Tiyatrosu
Dünyanın sayılı Roma tiyatrolarından olan Aspendos, son derece iyi korunmuş ve bugünlere kadar en az zayiatla gelmiştir. O kadar iyi haldedir ki, hala kullanılabilmektedir. Toplam 15 bin kişilik olan tiyatro, kendi dönemi düşünüldüğünde devasa bir yapıdır.

Aspendos Antik Kenti
Tiyatro kadar iyi korunmuş birçok bölümüyle Aspendos Antik Kenti Belek'te görülmesi gereken en nadide yerlerdendir. 

Kurşunlu Şelalesi
Tam bir cennet köşesi olan şelaleyi gördüğünüzde buranın dünyaya ait olmadığı düşünebilirsiniz ama eğer mağarasını da görmediyseniz erken karar vermeyin. 

Silyon Antik Kenti
Yine harika korunmuş ve günümüze kadar sapasağlam gelmiş bir antik kenti göreceğiniz Silyon Antik Kenti Koçhisar tepesinde muazzam bir görüntüyle size merhaba diyecek ve sizi büyüleyecek. Silyon Antik Kenti,  Belek'te planlarınız dahilinde olması gereken en nadire eserlerdendir. 

Perge Antik Kenti
Helenistik Dönemden günümüze gelmiş en nadide antik kentlerden birisi olan Perge Antik Kentini görmeden Belek'ten ayrılmayın. Pamfilya'nın meşhur akropolisini ve hamamlarını da görmeden antik kenti gezdim demeyin.

Belek'te ayrıca görmeden gelmemeniz gerekenler yerler sırasıyla Uçansu Şelalesi, Köprülü Kanyon, Belek Merkez Cami, İçkum Tepesi'dir. 

Belekte Nerede Kalmalı?
Belek harika bir tatil destinasyonu bunu artık biliyoruz, peki Belek'te nerelerde kalmalıyız sorusu geliyor aklımıza. Sitemizde Belek Otelleri sayfamızdan sizlere en uygun otelleri bulabilir 9 taksit avantajı ile tatilinizi planlayabilirsiniz. 

Neden Çağlatur?

En İyi Fiyatlar

Caglatur.com size en uygun otel fiyatları ve en uygun tur fiyatlarını sunmak için özel anlaşmalar sağlamaktadır. Çağla Tur, ülkemizdeki tatilcilere ve yabancı turistlere Ekonomik Tatil fırsatlarını ve en iyi tatil fiyatlarını sunmaya devam edecektir.

Kaliteli Hizmet

Çağla Tur, 18 yıldır kaliteli hizmet anlayışını sektöre kabul ettirmiş TURSAB üyesi bir seyahat acentesidir. Ekonomik Tatil’in adresi Çağla Tur’da en uygun fiyatlar ve kaliteli hizmet anlayışı yıllardır değişmeden devam etmektedir.

Güvenli Alışveriş

Sitemiz en gelişmiş online güvenlik sistemleri ile korunmaktadır. Siz değerli ziyaretçilerimizin bilgileri SSL güvenlik sertifikalı yazılımlarla güvenliğimiz altındadır. Çağla Tur’da online rezervasyonunuzu hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

En Kaliteli Tesisler

Ekonomik Tatil mottosu ile siz değerli ziyaretçilerimize en uygun fiyatları sunarken şirket bünyemizde oluşturduğumuz kaliteyi, çalıştığımız tüm tesislere de yansıtmaktayız. Caglatur.com sitemizde yer alan tüm tesisler ülkemizin saygın ve kaliteli tesisleridir.