EYLÜL'DE TATİL İÇİN NEREYE GİDİLMELİDİR?

Eylül ayına girilen şu günlerde yazın son demleri yaşanmakta ve sonbahar mevsimine doğru adım atılmaktadır. Eylül yeni başlangıçların yapıldığı ve birçok insanın işe, okula döndüğü bir mevsimdir. Fakat bu durum herkes için geçerli değildir. Bazıları tatil için özellikle Eylül ayını beklemekte ve bu ay için tatil hazırlıkları yapmaktadır. Eylül ayında yapılan tatiller diğer aylara oranla çok daha sakin ve dinlendirici olacaktır.

Temmuz, Ağustos gibi yaz aylarında tatil yerlerinin birçoğu insanlarla dolup taşarken dinlenmek biraz zor olabilmektedir. Fakat Eylül’de yapılan tatil bunun tam tersidir. Eylül ayında birçok insan tatilden geri dönemeye başlamakta ve bu durum tatil bölgelerinin daha sakin olmasını sağlamaktadır. Bu sebeple Eylül ayında tatil yapmak son derce avantajlıdır. Dinlenmek ve kafa dinlemek isteyenlerin Eylülde tatil yapmaları tavsiye edilmektedir.

Eylül ayı diğer aylara nazaran biraz daha soğuk ve serin olabildiğine doğru tatil bölgesinin seçilmesinde fayda görülmektedir. Peki, Eylülde nereye gidilir? Eylül’de gidilebilecek yerler tahmin edildiğinden çok daha çeşitlidir. Her yerin kendine özgü avantajları ve özellikleri bulunmaktadır. Aşağıda yer alan listeye göz atılması en ideal tatil bölgesinin belirlenmesine yardımcı olacaktır.

Eylül'de Bozcaada

Bozcaada, Eylül tatilleri için en ideal bölgelerden bir tanesidir. Birçok kişi Bozcaada’ya gelmek için Eylül ayını beklemektedir. Bunun başlıca sebebi festivaldir. Üzüm hasatları ile ön planda olan Bozcaada’da bu hasat için özel festivaller düzenlenmektedir ve bu festival tam da Eylül ayında gerçekleştirilmektedir. Çok sayıda şarap çeşidinin satışa sunulduğu ve tadımının yapıldığı bu festival sayesinde en lezzetli şarapların deneyimlenmesi mümkündür. Bunun yanı sıra plajları ile göz dolduran Bozcaada Eylül’de denize girmek ve sakin bir tatil geçirmek için en ideal bölgelerin başında gelmektedir.

Eylül'de Kazdağları

Kazdağları, Eylül ayında dinlenmeli bir tatil geçirmek isteyenlerin yoğun ilgi gösterdiği ikinci bölgesidir. Özellikle Eylül ayında çok daha sakin olan Kazdağları gün batımının ve doğumunun izlenebileceği nadir doğa güzelliklerine sahip bir bölgedir. Bölgede yalnızca gün doğumu izlenmemeli aynı zamanda köy kahvaltısı edilmeli ve o bölgeye özel olan doğal zeytinyağlarından satın alınmalıdır. Bu sayede bölgenin tadı iyice çıkartılmış olacaktır.

Eylül'de Eskişehir

Eskişehir, Türkiye'nin en yeni turizm destinasyonu olarak Avrupa şehri tanımlamasına en uygun şehirmiz ve ayrıca da tarihi özelliği ile ön planda olan bir bölgedir. Bu bölge Eylül ayında çok daha gösterişli ve güzeldir. Eskişehir'e Eylül’de gelindiğinde çok daha farklı deneyimlerin yaşanacağı Odunpazarı Evleri ve şehirdeki heykelleri gördüğünüzde kendinizi Avrupada bir başkentte sanacaksınız.

Eylül'de Datça

Datça, tatil için ideal olan bölgelerden bir tanesidir. Fakat yaz aylarında son derece kalabalık olan bölgede tatil için en ideal dönem Eylül ya da Ekim aylarıdır. Bu dönemlerde suyun hala sıcak olması en büyük avantajlarından bir tanesidir. Bu sayede Eylül ayında bile denize girilebilmesi mümkündür. Bunun yanı sıra görülmesi gereken çok sayıda tarihi mekanı bulunan Datça, gezilmesi gereken tatil yerlerinin başında gelmektedir.

Eylül'de Ayvalık

Ayvalık’ta Datça gibi ufak olan fakat popülerliği ile ün salmış tatil bölgelerinden bir tanesidir. Eylül ayında Datça’ya oranla biraz daha serin olabilen bu bölge, çok sıcaktan hoşlanmayanlar ve serin bir tatil dönemi geçirmek isteyenler için idealdir. Buraya gelindiğinde Şeytan Sofrası, Rum evleri ve Cunda adası kesinlikle görülmeli ve mutlaka tek tek gezilmelidir.

Neden Çağlatur?

En İyi Fiyatlar

Caglatur.com size en uygun otel fiyatları ve en uygun tur fiyatlarını sunmak için özel anlaşmalar sağlamaktadır. Çağla Tur, ülkemizdeki tatilcilere ve yabancı turistlere Ekonomik Tatil fırsatlarını ve en iyi tatil fiyatlarını sunmaya devam edecektir.

Kaliteli Hizmet

Çağla Tur, 18 yıldır kaliteli hizmet anlayışını sektöre kabul ettirmiş TURSAB üyesi bir seyahat acentesidir. Ekonomik Tatil’in adresi Çağla Tur’da en uygun fiyatlar ve kaliteli hizmet anlayışı yıllardır değişmeden devam etmektedir.

Güvenli Alışveriş

Sitemiz en gelişmiş online güvenlik sistemleri ile korunmaktadır. Siz değerli ziyaretçilerimizin bilgileri SSL güvenlik sertifikalı yazılımlarla güvenliğimiz altındadır. Çağla Tur’da online rezervasyonunuzu hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

En Kaliteli Tesisler

Ekonomik Tatil mottosu ile siz değerli ziyaretçilerimize en uygun fiyatları sunarken şirket bünyemizde oluşturduğumuz kaliteyi, çalıştığımız tüm tesislere de yansıtmaktayız. Caglatur.com sitemizde yer alan tüm tesisler ülkemizin saygın ve kaliteli tesisleridir.