Side, Narlar Şehri olarak bilinen, efsanelerin kenti Side, sizleri büyülü bir tatile çağırıyor. Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı olan Side, diğer turistik bölgelere nazaran tam bir antik kent cennetidir. Side gezilecek yerler bakımından antik kentler dışında ayrıca doğa harikası ormanlarıyla da öne çıkıyor. Side Otelleri, antik kentlerin arasında, harika ormanların içinde sizlere karşı konulamaz bir davet sunuyor.

Side Otellerine rezervasyonunuzu yaptığınız anda sizleri bir heyecan kaplayacaktır. Side'ye vardığınızda başta Apollon Tapınağı ve Athena Tapınağı olmak üzere Büyük Anıtsal Çeşme, Kolonnel Cadde, Piskopos Sarayı, Meşhur Bazilika, Devlet Agorası, Üç Havuzlu Çeşme, Liman Hamamının tarihsel kokusunu alacaksınız. Side sizi mitolojiyle kucaklarken enfes denizi ve kumsalında tatilinizin tadını çıkarmak da size kalacak.

Çağla Tur'da en seçkin Side Otellerinde rezervasyonlarınızı en uygun fiyatlarla yapabilir ve keyiflibir tatilin kapılarını aralayabilirsiniz.

Side, sadece bir tatil beldesi değil tarih ve doğal güzelliklerin odağında cennetten bir köşedir. Bu köşede sizi sıcacık tatil anıları beklediği gibi maceradan maceraya koşabileceğiniz bir zaman dilimi de bekleyebilir. Side'de geçirilen zaman hiçbir zaman yeterli değil daima azdır, çünkü Side her zaman özlenen bir beldedir.

Side'de Neler Yapılır?
Side'ye gelip otelinize yerleştiğinizde iyi bir plan yapmalısınız yoksa Side'yi plansız, programsız hakkını vererek gezmeniz neredeyse imkansızdır. Side, kendisine koşan herkesi doğal güzellikleriyle, tarihiyle, maceracı ruhuyla kucaklar.

Side'de Gezilecek Yerler
Side, Antalya'ya yakın bir destinasyon olmasının yanında  birbirine de çok yakın harika turistik yerleri bünyesinde barındırıyor. Side gezilecek yerler listesini oluşturmaya tabii ki Side Antik Kenti ile başlamak gerekiyor.

Side Antik Kenti
Manavgat'ın incisi Side ise Side'nin de incisi Side Antik Kentidir. Antik dönemlerde dahi insanların beğenisi kazanan Side, M.Ö. çağlardan bu yana daima insanlığın medeniyet kurduğu bir yer olmuştur. Side Antik Kenti de bunun en büyük göstergesidir ve Side'ye geldiğinizde bu muhteşem kenti görmeden evinize dönmeyin.

Antik Tiyatro
Yine tarihin derinliklerine sizleri çekmeye hazır muhteşem bir eser daha: Side Antik Tiyatro, tam 20.000 seyirci alabilecek büyüklükte inşa edilmiştir. Antik Side Tiyatrosu diğer Roma tiyatroları gibi dağ yamacına yapılmamıştır ve bu sebeple de tüm antik tiyatrolardan farklıdır.

Aspendos Köprüsü
Köprüçay üzerine kurulu olan Aspendos Köprüsü Side'de görmeniz gereken en önemli eserlerdendir. Romalılar tarafından inşa edilmiş olan taş köprüde Türk izlerini de13. yüzyıl itibari ile Selçuklular tarafından restoresi ile görüyoruz. Aspendos Köprüsü üzerine çıkıp manzarayı seyretmeden Side'den dönmeyin.

Side Müzesi
Side'ye gelip de müzesini gezmeden dönmek de olmaz değil mi? Binlerce kıymetli eseri içerisinde barındıran müze Pazartesi hariç haftanın her günü açık. Kışın dahi açık olan müzeye saat 09.00-12:00/13:00-17.30 arasında gidebilirsiniz. Yaz aylarında da saat 09.00-12:00/13:00-19.30 arasında bu harika müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Side Limanı
Tarihin en derinlerinden bir liman görmek istiyorsanız Side Limanı sizin için biçilmiş kaftandır. Side Limanı, milattan önce yapılmış ve hala ayakta olan dev bir eserdir, dünyada eşi benzeri de yoktur.

Side'de Görülmesi Gereken Yerlerin Tam Listesi
Side'ye gittiğinizde eğer zamanınız yeterli ise Men Tapınağı, Kent Surları, Büyük Kent Kapısı, Dev Doğu Kapısı, Side Su Kemerleri, Devlet Agorası, Büyük Anıtsal Çeşme, Kolonnel Cadde, Piskopos Sarayı, Vespasianus Çeşmesi, Nymphaeum, Apollon Tapınağı, Athena Tapınağı mekanlarına uğramadan tatilinizi bitirmeyin.

Neden Çağlatur?

En İyi Fiyatlar

Caglatur.com size en uygun otel fiyatları ve en uygun tur fiyatlarını sunmak için özel anlaşmalar sağlamaktadır. Çağla Tur, ülkemizdeki tatilcilere ve yabancı turistlere Ekonomik Tatil fırsatlarını ve en iyi tatil fiyatlarını sunmaya devam edecektir.

Kaliteli Hizmet

Çağla Tur, 18 yıldır kaliteli hizmet anlayışını sektöre kabul ettirmiş TURSAB üyesi bir seyahat acentesidir. Ekonomik Tatil’in adresi Çağla Tur’da en uygun fiyatlar ve kaliteli hizmet anlayışı yıllardır değişmeden devam etmektedir.

Güvenli Alışveriş

Sitemiz en gelişmiş online güvenlik sistemleri ile korunmaktadır. Siz değerli ziyaretçilerimizin bilgileri SSL güvenlik sertifikalı yazılımlarla güvenliğimiz altındadır. Çağla Tur’da online rezervasyonunuzu hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

En Kaliteli Tesisler

Ekonomik Tatil mottosu ile siz değerli ziyaretçilerimize en uygun fiyatları sunarken şirket bünyemizde oluşturduğumuz kaliteyi, çalıştığımız tüm tesislere de yansıtmaktayız. Caglatur.com sitemizde yer alan tüm tesisler ülkemizin saygın ve kaliteli tesisleridir.